PROGRAM

Program (2017)

Musiekprogram

Donderdag, 24 Augustus

Kroning van Feeskoningin - Stephan van Zyl

20:00 - 00:00

Vrydag, 25 Augustus 2017



Aktiwiteite-feesgronde


09:00 – laataand

Kuierkafee

12:00 – 23:00

Kosstalletjies

12:00 – tot laat

Kommersiële stalletjies

15:00 – tot klaar

Optog (veteraan voertuie en trekkers) beweeg deur die strate en om Arena

15:00 - 15:30

Laerskool Calvinia - Trompoppies

Vrydag, 25 Augustus 2017


Coke-verhoog

Stephan van Zyl

15:30 - 16:00

Armand Steenkamp

16:00 - 16:30

Sam & Calla

16:30 - 17:15

Viljoen Retief

17:15 - 18:00

Dillon Lerm

18:00 - 18:45

Wicus van der Merwe

18:45 - 19:45

Tromp Nel Saal

Klipwerf Orkes

20:00 - 00:00

Sementblad

Christo & Cobus

20:00 - 00:00

Saterdag, 26 Augustus 2017


Sementblad

Stephan van Zyl

10:00 - 10:30

Hendrik Spangenberg

10:30 - 11:00

Minki

11:00 - 11:30

Armand Steenkamp

11:30 - 12:00

Karin Brand

12:00 - 12:30

Sam & Calla

12:30 - 13:30

Stephan van Zyl

13:30 - 14:00

Minki

14:00 - 14:30

Hendrik Spangenberg

14:30 - 15:00

Karin

15:00 - 15:30

Armand

15:30 - 16:00

Christo & Cobus

20:00 - 00:00

Tromp Nel Saal

Klipwerf Orkes

20:00 - 00:00

Saterdag, 26 Augustus 2017


Aktiwiteite op feesgronde


08:00 – tot laat

Kuierkafee in die paviljoensaal

09:00 – 16:00

Skaaprasse-ekspo op terrein

10:00 – tot laat

Kindervermaak: Kinder-Coke – Verhoog

11:00

Braai van Kliprib-demonstrasie - Calvinia Karoo-kosstalletjie

Coke-verhoog en Arena

09:30 - 10:00

Opening

10:00 – 11:00

Aankoms van Trailrun-atlete en fietsryers

11:30 – 12:00

Rieldansvertoning/Laerskool Middelpos - voor die paviljoen

12:00 - 12:20

Laerskool Calvinia - Trompoppies

12:20 – 12:45

Bekendstelling van ou voertuie voor paviljoen na optog deur dorp - met Feeskoningin

13:00 – 13:30

Prysoorhandiging

13:30 – 14:00

Karkas-ontbening – Huibrecht Taljaard

14:00 - 14:30

Vleiseet-kompetisie - aangebied deur Brand Ford

14:30 – 15:30

Sterkman-kompetisie – Isuzu Vredendal

15:30 – 16:00

Rieldansers

16:00 – 16:45

Dobbelsteun

16:45:00 – 17:30

Viljoen Retief

17:30 – 18:00

Hendrik Spangenberg

18:00 – 18:45

Leah

18:45 – 19:45

Brendan Peyper